Visualizer (belgeleme kameraları, görüntüleme kameraları) üreticisi Wolfvision ürünleri eğitim başta olmak üzere, sağlık sektörü, mahkemeler ve konferans salonları gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

 

WolfVision GmbH Austria, “Visualizer”lar/ belgeleme kameraları alanında önde gelen bir imalatçı firmadır. “Visualizer”lar, çalışma yüzeyindeki nesneleri mükemmel bir kalite seri ve kolay bir şekilde yakalayabilmek üzere tasarlanmış özel optoelektronik cihazlardır. Ağırlıklı kullanım alanları arasında eğitim ve öğretim yer almakta olup, video konferans uygulamalarında belgeleme kameraları olarak da kullanılmaktadırlar.

WolfVision dünya çapında “Teknoloji Lideri” olarak bilinmekte olup, bu faaliyet alanındaki yegane üst sınıf (high-end) ürün imalatçısıdır. “High end” ürünlerine ek olarak WolfVision, orta fiyat aralığında da üstün ürünleri ile kendisini kanıtlamış bulunmaktadır. Sadece alt sınıf (“low end”) WolfVision kapsamında yer almamaktadır. Otomobil üreticileri ile karşılaştırma yapılacak olursa, WolfVision yelpazesinde Visualizer’ların “Rolls Royce, Mercedes ve Volkswagen”i yer almaktadır.

WolfVision’ın dünya çapındaki başarısının başlıca sırrı, tüm şirketin “Visualizer” ürününe odaklanması ve ayrıca araştırma ve geliştirmeye yapılan son derece yüksek yatırımlardır (cirosunun %13’ü). WolfVision sektörde öncü konumdadır ve yirmi yılı aşkın bir süredir Visualizers geliştirmekte ve imal etmektedir. “Visualizer teknolojisinde”ki günümüz standartlarının birçoğu WolfVision tarafından geliştirilmiş ve ilk kez uygulamaya alınmıştır.

WolfVision son derece başarılı bir aile şirketi olup, merkezi Avusturya’da Vorarlberg’dedir. Şirketin tarihçesi ise, 1966 yılına kadar uzanmaktadır.