Genel seslendirme, acil anons, ticari kurulum, performans ses, yüklenici ses, orta ve küçük ölçekli ses güçlendirme sektörlerinde hoparlör tasarlayan Tannoy ürünleri kamu kurumlarının ve kurumsal şirketlerin yanında barlarda, kulüplerde, otellerde, restoranlarda, konser salonlarında, tiyatrolarda ve tema parklarda da kullanılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1926′da Tulsemere Manufacturing Company adıyla kurulan firmanın kurucusu Guy Fountain, tantal ve kurşun alaşımından (ingilizce : tantalum-lead alloy) icat ettiği bir solid-state doğrultcudan esinlenerek firmayı Tannoy olarak yeniden adlandırmıştır.

Acil anons ve genel seslendirme sistemlerinin ilklerinden olan Tannoy, öncü ses çözümleri geliştirmeyi sürdürerek bu alandaki ününü korumuş, acil anons sistemlerinde jenerik isim haline gelerek sözlüklere geçmiştir.

Tannoy Professional – grubun profesyonel hoparlör markası – Tannoy’un zengin mühendislik deneyimini, pazar bilgisini ve marka değerini ticari kurulum ve performans ses sektörlerine taşımayı hedefler. Genel seslendirme ve acil anons sistemlerindeki uzun geçmişine ek olarak 1980’lerin başlarında yeni gelişen yüklenici ses sektörüne giren Tannoy Professional, firmanın etkinlik gösterdiği ticari hoparlör tasarımının pek çok alanında referans olmayı amaçlayan temel misyonuna sadıktır. Tannoy yüksek performanslı ticari ses kurulumunda tanınmış lider firmalardan biri olmanın yanında barlarda, kulüplerde, otellerde, restoranlarda, konser salonlarında, tiyatrolarda ve tema parklarda kullanılan başarılı ürün gamları ile küçük ve orta ölçekli ses güçlendirme hoparlör pazarlarında da ana oyunculardan biri haline gelmiştir.

Tannoy bir TC Group firmasıdır.