Konferans elektroniği sistemleri geliştiren Shure DIS (Danish Interpretation Systems), konferans kablolu ve kablosuz ses sistemleri, simültane tercüme sistemleri, oylama sistemleri ve dokunmatik ekran konferans sistemleri üreticisidir.

Açılımı Danish Interpretation Systems (Danimarka Tercüme Sistemleri) şeklinde olan DIS, dünya çapında önde gelen ileri düzey konferans elektroniği şirketleri arasında yer almaktadır. DIS, global toplantı sektörü için daimi ya da kiralık bazda ileri düzey elektronik konferans ve kongre ürünleri konusunda komple sistem çözümleri temin etmektedir. DIS, faaliyetlerini ürün geliştirme, imalat ve dünya çapında satış alanlarında yürütmektedir. Şirket, Danimarka dâhilinde ve uluslararası arenada müşterilerine 60 yıllık tecrübesi ile toplantı ve iletişim hizmetleri vermektedir. DIS ürünlerinin dağıtımı ise, konusunda son derece yetkin DIS global ortaklık network tarafından gerçekleştirilmektedir. Kopenhag, Aarhus, Malmö, Stockholm, Oslo, Bangkok, Dubai ve Meksika’da yer alan ofisleri ile faaliyet göstermekte olan DIS’in müşteri hizmetleri ise tüm dünyayı kapsamaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en büyük üretcilierinde Amerikan Shure tarafından satın alınan DIS, Shure’un 80 yılı aşkın tecrübesi ile çok daha büyük bir güçle yoluna devam etmektedir.