RGB Spectrum; trafik kontrol sistemleri, uçuş simülatörleri, televizyon istasyonları, taktik operasyon merkezleri, kumarhaneler, eğitim merkezleri, uzaktan eğitim tesisleri, video konferans salonları, toplantı odaları, network operasyon merkezleri ve konumbazlı eğlence tesisleri vb mekanlar için videowall’lar, video kodekleri, tarama dönüştürücüler, video pencereleme sistemleri, çok girişli işlemciler, anahtarlama/overlay üniteleri, DVI switch üniteleri, video ölçekleme birimleri, çok ekranlı göstergeler ve yüksek tarama oranına sahip kayıt cihazları üreticisidir.

1987’de kurulduğundan bu yana RGB Spectrum, ses-görüntü, sanayi ve askeri uygulamalarda üstün videografik ürünlere yönelik önde gelen bir tasarım ve imalat şirketi olarak öne çıkmaktadır. İleri yetkinlikler, kanıtlanmış güvenilirlik ve esnek kullanıcı arayüzleri ile, RGB Spectrum’un ürünleri dünyanın başlıca sanayi, tıbbi, askeri, eğlence ve akademik organizasyonlarına yönelik “Who’s Who” (Kim Kimdir) listesi kapsamında tercih edilmektedir.

RGB Spectrum’un misyonu bilgisayar ve video sinyallerinin görüntülenmesi, kayıt ve aktarımına yönelik yenilikçi çözümler sunmaktır. Ürünler arasında videowall’lar, video kodekleri, tarama dönüştürücüler, video pencereleme sistemleri, çok girişli işlemciler, anahtarlama/overlay üniteleri, DVI switch üniteleri, video ölçekleme birimleri, çok ekranlı göstergeler ve yüksek tarama oranına sahip kayıt cihazları yer almaktadır. Bu ürünlere ait pazarlar son derece yüksek çeşitliliğe sahip olup, trafik kontrol sistemleri, uçuş simülatörleri, televizyon istasyonları, taktik operasyon merkezleri, kumarhaneler, eğitim merkezleri, uzaktan eğitim tesisleri, video konferans salonları, toplantı odaları, network operasyon merkezleri ve konumbazlı eğlence tesisleri de yer almaktadır.

RGB Spectrum, California’da Alameda’da yer almakta olup, 1950 metre kare ofis alanına sahiptir.