Çoklu görüntü işlemcilerini (multi-image processors), warp and blend teknolojisini, ilk WQXGA (2560 x 1600) çözünürlüklü projektörü, patentli Remote Light Source teknolojisini geliştiren projectiondesign'ın projektörleri; bilimsel görüntüleme, görsel eğitim ve simülasyon, tıbbi görüntüleme, broadcast ve post production, medya ve eğlence gibi sektörlerde kullanılır.

 

 

projectiondesign; profesyonel, kurumsal ve tüketici uygulamalarına yönelik yüksek performanslı projektörler tasarlayan, üreten ve pazarlayan bir Norveç firmasıdır.

Ana pazarlarını bilimsel görüntüleme, görsel eğitim ve simülasyon, tıbbi görüntüleme, broadcast ve post production, medya ve eğlence sektörleri oluşturmaktadır. projectiondesign’ın ödüllü, yenilikçi teknolojisinin mihenk taşları arasında 2002’de ürettiği dünyanın ilk tek çipli SXGA DLP projektörü, 2006’da pazara sunduğu ticari olarak satışı yapılan ilk WUXGA çözünürlüklü DLP projektörü, 2008’de çıkarttığı ilk taşınabilir ve yüksek çözünürlüklü aktif 3D stereoskopik projektör yer almaktadır.

projectiondesign 2009’da ilk 3-çipli projektörünü üretti ve LED aydınlatmayı başlattı. 2010 ise firmanın çoklu görüntü işlemcileri (ing. multi image processors) ile ilk image warp and blend ürününün, dünaynın ilk WQXGA (2560 x 1600) çözünürlüklü projektörünün ve devrim yaratan patentli Remote Light Source teknolojisinin yılı oldu.

projectiondesign’ın tüm profesyonel ürün gamı 7/24 kullanım için garantilidir. Firmanın merkezi Norveç’te Fredrikstad’dadır, New York ve Pekin’de bölge merkezleri ve tüm dünyada 20 ofisle uluslararası olarak temsil edilmektedir.