Panasonic profesyonel ekran ve projektör sistemleri; kurumsal firmalardan ev sinemasına, havalimanlarından alışveriş merkezlerine kadar her boyutta mekana ve iç ya da dış ortama uygun çözümler sunar.

 

Panasonic Corporation, toplamda sayıları 634’ü aşan şirketten meydana gelen dünyanın en büyük elektronik ürün imalatçıları arasında yer almaktadır. Şirket, dünyanın dört bir yanında hayat tarzlarını iyileştirmek ve zenginleştirmek amacı ile Panasonic markası altında çok geniş bir ürün yelpazesi üretmekte ve pazarlamaktadır.

Panasonic, kuruluşunun 100. Yılını kutlayacağı 2018 yılı itibarı ile Elektronik Sanayii içinde bir numaralı Yeşil Yenilikçi Şirket olmayı hedeflemektedir. Şirket bir sonraki nesil içinde “çevre” kavramını tüm ticari faaliyetlerinin merkezi haline getirecek ve tüm dünyada gerçekleşmekte olan “Yeşil Devrim”in desteklenmesi ve teşvik edilmesi konusunda önderlik edecektir. Tüm ticari faaliyet sürecinde CO2 salınımını en aza indirgeyecektir. Minimum seviyede atık üretecek geri dönüşüm odaklı bir üretim sürecini uygulamaya koyacaktır. Bu vizyonun amacı şirketin çevre korumasına olan katkısını ticari faaliyetinin büyümesine entegre etmek vasıtası ile sürdürülebilir ve daha iyi bir yaşam elde etmektir.

Orta vadeli iş planı dahilinde, şirketi önemli derecede büyüme fırsatı ile dopdolu bir şirkete dönüşme amacı kapsamında, mevcut iş alanlarından yeni alanlara, Japonya odaklı olmaktan global odaklanmaya, bireysel ürünlere odaklanmaktan iş odaklı çözüm ve sistemlere odaklanmaya doğru model değişimleri yer almaktadır.