Aktif öğrenme ve eğitim teknolojilerinde lider Echo360'un ders kayıt ve yayın, canlı yayın, sanal ofis saaatleri ve interaktif (not alarak) izleme özellikleri vardır.

 

 

 

 

 

 

 

Echo360, dünyanın en büyük medya kuruluşlarının dijital medya prodüksiyonu ve iş akış yönetim çözümleri sağlayıcısı olan ve konusunda lider konumundaki Anystream’in bir yan kuruluşu olarak hayatına başlamıştır. Kanıtlanmış yenilikçi teknoloji üreten kimliği, teknolojinin eğitim kurumlarına ve öğrencilere dünya genelinde ne gibi hizmetler sağlayabilceği konusundaki açık görüşüyle birleştiğinde, gelinen noktada, Echo360 aktif öğrenme teknolojileri alanında dünya lideri konumundadır.

Echo360 kullanarak:
•Dersinizin içeriğini kaydedip gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra EchoCenter üzerinden yayınladığınızda, öğrencileriniz, internet erişimi olan herhangi bir mobil cihaz ile her zaman her yerden dersiniz ile ilgili içeriğe ulaşıp, dersi baştan sona izleyebilirler.

• Canlı yayın özelliği sayesinde, tüm ders içeriğinin, dersin ve ders sırasında kullanılan malzemelerin uzak mesafedeki öğrenciler tarafından ulaşılabilir olmasını sağlayabilirsiniz.

• Sınıf dışındaki öğrenciler ile interkatif olabilmenizi sağlar. EchoCenter üzerinden canlı olarak online soru-cevap seansları yapabilir, ya da sanal ofis saatleri yaratarak, öğrencilerin ofisinize gelmesine gerek kalmadan online olarak yardımcı olabilirsiniz.

• İnteraktif yeniden izleyebilme özelliği sayesinde, tekrar üzerinden geçebilmek üzere ders sırasındaki belli yerleri işaretleyebilmelerine ve daha sonra kolayca bu bölümlere tekrar dönebilmelerine imkan verirsiniz.

• Dahili analitik araçları ve interaktif özellikleri sayesinde hızlı bir şekilde öğrencilerin takıldıkları noktaları tespit edebilirsiniz.