Cisco; sesli ve görüntülü konferans ile telepresence gibi iletişim ve birlikte çalışma çözümleri ile bir pazar lideridir.

 

 

 

 

 

 

 

Müşteri’nin her şeyden önce geldiği Cisco’nun (NASDAQ: CSCO) DNA yapısının önemli bir parçası uzun soluklu müşteri ortaklıkları kurmak ve müşteriler ile ihtiyaçlarını belirlemek ve başarılarına destek olacak çözümler temin etmek amacı ile birlikte çalışmaktır. Çözümlerin ardındaki itici güç, müşterilerin yüz yüze kaldıkları spesifik zorlukların ele alınmasıdır. Bu kavram, Cisco’nun kurulduğu ilk günden bu yana şirketin bir parçası olmuştur.

Her ikisi de Stanford Üniversitesi bünyesinde görevli olan Len Bosack ve eşi Sandy Lerner, farklı binalarda bulunan ofislerinden birbirlerine email göndermek isterken, teknik yetersizliklerden dolayı bunu başaramamışlardı. Birbirinden tamamen farklı yerel alan protokolleri ile başa çıkmak için yeni bir teknolojinin icat edilmesi gerekiyordu. Bu zorluğun üstesinden gelmek için verilen çabanın sonucu olarak da, çok protokollü router doğdu.

Cisco, o günden bu yana müşterileri, çalışanları, yatırımcıları ve ekosistem ortakları için benzeri görülmemiş bir değer ve fırsat yaratmak sureti ile İnternet’in geleceğini şekillendirmiş ve bireylerin birbirlerine erişme ve bağlanma, iletişim kurma ve işbirliği yapma şekillerini kökten değiştirerek dünya üzerinde networking alanında dünya çapında bir lider konumuna ulaşmıştır.