Biamp ses sistemleri, platformları ve dijital sinyal işlemcileri kurumsal toplantı salonlar, konferans merkezleri, performans sanat merkezleri, mahkemeler, hastaneler, ulaşım merkezleri, kampüsleri içeren geniş bir uygulama alanına sahiptir.
Biamp Systems, dünyanın en sofistike ses ve görüntü kurulumlarının arkasında olan network/ ağ üzerinden bağlanılan yenilikçi medya sistemleri üreticisi lider bir firmadır. Firma, dünya çapında yüksek kalitede ürünleri ve her ürününü sıra dışı bir müşteri hizmetleri taahhüdü ile desteklemesi ile tanınır.

Ödüllü Biamp ürün gamına; dijital ses [networking] için medya sistemi Tesira®, dijital ses platformu Audia®, dijital sinyal işlemcisi Nexia®, AEC teknolojisi Sona™ ile genel seslendirme ve acil anons sistemi Vocia® dahildir. Her ürünün ürüne özgü kişiselleştirilebilen özellikleri vardır ve kurumsal toplantı salonlar, konferans merkezleri, performans sanat merkezleri, mahkemeler, hastaneler, ulaşım merkezleri, kampüsler ve çok amaçlı yapıları içeren geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir.

1976’da kurulmuş olan Biamp’in genel merkezi ABD’de Beaverton, Oregon’dadır. Avustralya’da Brisbane’de ise ayrıca bir mühendislik ofisi bulunmaktadır.