Video & Audio Konferans

Video Konferansta Başka Boyut:
TelePresence

TelePresence teknolojisi, video konferans yaptığınız kişilerle yüksek çözünürlüklü ekranlarda gerçek boyutlarında ve yüz yüze bakarak toplantı yapabilme imkanı veriyor

Yine saatin alarmı çalıyor ve saat sabahın 03:00′ü. Uçağımın kalkmasına 3 saat var. Acele duşumu alıp, giyinip çıkmam gerekiyor.  Neyse ki vale var, nereden bakarsam 15 dakika kazanç. En azından parkla uğraşmayacağım. Bir de şu güvenlik kuyrukları olmasa. E-bilet bir devrim bence. Zaten bavulum yok. Bir de boarding-pass için kuyruk bekleyecektim. Yarım saat de buradan kazandım sayılır. Şimdi de pasaport kuyruğu. Tek güvenlik taraması yetmiyor mu? Havalimanına girerken zaten güvenlikten geçtik. Bu kuyruklar olmasa her gün giderim bu toplantılara. 45 dakika gecikme mi? Bilsem biraz daha uyurdum. Gidiş, transfer, toplantı, dönüş ve aynı şeyler.

Bütün bunlar ve daha fazlası 2 saatlik bir toplantı için. 2010 yılına geldik ve hala 20 sene önce toplantı yapmak için ne yapmak gerekiyorsa aynını yapıyoruz.  Peki bunun teknolojik bir yolu yok mu? Elbette var. Video konferans. Hem de karşınızdaki kişi isterseniz gerçek boyunda ve size bakıyor.

Artık video konferans sayesinde 2 saatlik toplantı için iki saat ayırmanız yeterli. İsterseniz bilgisayarınızdan isteseniz cep telefonunuzda ya da ofisinizdeki video konferans odanızdan toplantılarınızı yüz yüze yapabilirsiniz.

Video konferans çözümlerine 3G’nin hayata geçmesi ile cep telefonlarını eklerken diğer taraftan “TelePresence” teknolojisi ile karşınızdakilerle yüksek çözünürlüklü ekranlarda gerçek boyutlarında ve yüz yüze bakarak toplantı yapabilme imkanı veriyor.
TelePresence bizce bir devrim. Bugüne kadar video konferans bir ekrandan birilerini seyredip, bir kameraya bakarak konuşmaktan ibaretti. Bugün ise neredeyse gerçeğinden farksız olarak karşılıklı görüşmek anlamına geliyor.

TelePresence ve Video konferans hakkında daha geniş bilgi alabilmek için işin uzmanı Avitec ile görüşebilirsiniz.