Yeni nesil toplantı odaları

Anlatmak istediklerimizi asetatlara çizip tepegözler ile alelade duvarlara yansıttığımız dönem çoktan geride kaldı. Artık etkili bir sunum için içeriğin kalitesi kadar aktarma şekli de büyük önem taşıyor.

Şimdiye kadar katıldığınız seminerler, toplantılar ya da çeşitli organizasyonlardaki sunumlar arasından neden bazılarını, diğerlerine göre daha başarılı olarak nitelendirdiğinizi hiç düşündünüz mü? Tabii ki içeriğin kalitesi ve size neler kazandırdığı bu başarıda en büyük rolü oynar. Ancak başarının altında yatan gizli kahramanlardan biri de bilginin sunulma şekli ile, sunulduğu ortamın kalitesidir.

İlk başta fark etmeseniz de sunum sırasında sizi yarı yolda bırakıp rezil etmeyecek, sorun çıkarmadan sadece sunumunuza odaklanmanızı sağlayacak ekipmanlar ile, izleyenlerin karşısında etkili olma ihtimaliniz otomatik olarak iki katına çıkacaktır. Ek olarak işinizde bu tür bilgilendirmelerin önemi büyük ve hata kaldırmayacak türdense sunum yaptığınız sistemin en ağır koşullarda, her zaman hazır ve çalışır durumda olması da büyük önem taşır. Görüntü ve sesin, birlikte bir bütün içinde çalışması gerektiği bu tür sistemlerde kullanılan cihazlar da oldukça hassastır. Birbirleri ile olan bağlantılarının büyük bir özenle kurulması gerekir ki, bu işlem kesinlikle bir amatöre göre değildir.

Dolayısıyla büyük firmalar, okullar, üniversiteler, alışveriş merkezleri ve benzeri yerlerin neredeyse tümü hiç sorgusuz bu görev için profesyonel firmaları tercih ederler. Peki tüm bir toplantı ya da konferans salonu teknik altyapısının kurulumunu güvenle teslim edeceğiniz bu profesyonel firmayı seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor. Bu gerçekten çok önemli ve maliyetten de kaçınmamanız gereken bir konu.

Daha önce de belirttiğimiz gibi tüm bileşenleri hassas cihazlardan oluşan bu sistem içinde ucuz ve kalitesiz kullanılmış en ufak bir parça, zincirin zayıf halkası misali tüm sistemin kullanılmaz duruma gelmesine yol açacağından size ucuz fiyat verecek değil, kaliteli iş sunacak bir firmayı seçmeniz gerekir. Tabii ki size her yüksek fiyat sunan firma kaliteli iş sunacak anlamına da gelmiyor. Kalite konusunda son kararı vermek için en iyi kriter firmanın daha önce yaptığı işleri, yani referanslarını, kontrol etmek olabilir.

Kullanılan malzemenin ve verilen hizmetin kalitesi, sıfıra yakın şikayet oranı ve daha önce çalışılan ve memnun firmaların kabarık listesi göz önüne alındığında uzun yıllardır sektörün içinde yer alan deneyimli ve uzman bir ekipten oluşan Avitec seçenekler arasında ilk sıraya yerleşiyor. Ayrıca kalite ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, mükemmel hizmet anlayışını savunan Avitec, ses ve görüntü sistemleri, simultane tercüme ve konferans sistemleri, videowall, plazma ekran ve projeksiyon cihazları ile otomasyon sistemleri konusunda satış, projelendirme ve teknik servis hizmeti de veriyor.

Bir kere kurup unutacağınız ve uzun yıllar servis gerektirmeden çalışacak ses ve görüntü sistemleri istiyorsanız Avitec’e danışabilirsiniz.